Willa Biruta/9 maja

Nasi konserwatorzy

Nasi konserwatorzy

Nasze prace modernizacyjne przy budynkach z historią traktujemy jako odpowiedzialną misję i staramy się aby tak wyjątkowe obiekty były od początku pod nadzorem odpowiednich ekspertów. Dlatego aby Willa Biruta odzyskała swój dawny blask, przy jej odbudowie pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie renowacji, historii sztuki i architektury.

Renowacją oryginalnych sztukaterii zajmuje się wybitny duet ekspertów: Katarzyna Bromirska-Keller oraz Miron Keller. Oboje ukończyli ze świetnym wynikiem wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w specjalności Konserwacja i Restauracja Rzeźby Kamiennej i Elementów Architektonicznych. Prywatnie małżeństwo, wspólnie prowadzą firmę MAFORMA, która zajmuje się konserwacją zabytków i odnosi na tym polu ogromne sukcesy. Odnawiali zabytkowe obiekty m.in na Ukrainie w Rosji, Szwecji i na terenie całej Polski. Efekty ich prac zostały już wielokrotnie nagrodzone i docenione (m.in. Laur konserwatorski 2015, Laur konserwatorski 2010, Konkurs „Zabytek zadbany” 2008).

Cieszymy się, iż przy renowacji Willi Biruta pracują tak wybitni specjaliści, którzy swojej pracy a jednocześnie życiowej pasji oddają całe serce. Jesteśmy pewni, że rezultaty ich ciężkiej pracy będą wspaniałe i dzięki nim już niedługo będziemy mogli podziwiać odnowione sztukaterie Willi Biruta.