Horcus/18 maja

Nowe inwestycje

Nowe inwestycje

Ponieważ Horcus Investment Group wciąż się rozwija i podejmuje kolejne wyzwania z przyjemnością możemy przedstawić Państwu dwie nowe nieruchomości, które wzięliśmy pod swoje skrzydła. Obie są mocno związane lokalizacyjnie z województwem wielkopolskim i Poznaniem.
Pierwsza z nich to najstarsza nieruchomość w Puszczykowie. Miasto oddalone jest około 12 km od samego Poznania w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Lokalizacja jest niezwykle atrakcyjna m.in. ze względu na najwyższe ceny nieruchomości w tej części Polski. Szczególnie cenne są nieruchomości położone w tzw. Starym Puszczykowie, gdzie właśnie nowa nieruchomość jest umiejscowiona. Dodatkowo, samo Puszczykowo słynie z przepięknych krajobrazów, sąsiedztwa rzeki Warty oraz stanowi willową „sypialnię” Poznania.

Nowa inwestycja jest jedną z najbardziej znanych miejscowych atrakcji. Jest to stary zajazd z drewnianą dzwonnicą wraz z gruntem. Prawie 200 letni obiekt obecnie jest jedyną nieruchomością przeznaczoną pod zabudowę wielolokalową.

Założeniem projektu inwestycyjnego jest wykorzystanie istniejącego historycznego budynku i dobudowanie trzech bliźniaczych budynków, w których znajdzie się 36 apartamentów nawiązujących do XIX wiecznej miejscowej zabudowy dworskiej, łączącej cechy muru pruskiego ze stylem zakopiańskim (styl wczesnej architektury puszczykowskiej).

Kolejną nową inwestycją jest kamienica w samym centrum Poznaniu, w dzielnicy Stare Miasto przy ulicy Garbary 32. Jest to wielopiętrowa kamienica z możliwością dodatkowej rozbudowy.

Ulica Garbary ma swoją niezwykle ciekawą historię. Jej nazwa wzięła się od średniowiecznych garbarników, zwanych też skórnikami, którzy zajmowali się oprawianiem skór. Z biegiem czasu, w XIX wieku ulica z osady służebnej stała się jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Poznaniu. Zostały wzniesione przy niej bogate, wielopiętrowe kamienice o licznych walorach artystycznych i dekoracyjnych.

Mimo daty powstania, kamienice poznańskie charakteryzują się niebywałym rozłożeniem pomieszczeń. Wynika to z zamożności pierwszych właścicieli, albowiem posiadanie służby i osobnych dla nich pomieszczeń jak i wejść do kamienicy było kiedyś standardem. Dzięki temu poznańskie kamienice mają niebywały walor rozmieszczenia i wykorzystania pomieszczeń. Horcus S.A. obecnie prowadzi prace projektowe aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nieruchomość z tak ogromnym potencjałem.