Willa Biruta/10 października

Inwestycja z sercem

fb

Horcus S.A. swoją pozycję biznesową opiera na solidnych i stabilnych fundamentach branży nieruchomości. Rewitalizacja luksusowych willi i kamienic na terenie całej Polski to flagowe działania naszej firmy. Są to projekty często bardzo wymagające i czasochłonne. Rewitalizowane przez Nas obiekty zachowują unikatowość swojej architektury która jest dla Nas niezmiernie istotna. Jednocześnie wprowadzamy nowoczesne rozwiązania których implementacja zwiększa wartość inwestycji.

zdjecie-1

Prace nad projektem rewitalizacyjnym i konserwatorskim Willi Biruta trwa od początku tego roku a ich efekty widać już gołym okiem. Prace nad elewacją zmierzają ku końcowi a kolejne etapy projektu są wdrażane zgodnie z planem inwestora. Kolejnym krokiem będą pracę wewnątrz zabytkowej willi.

zdjecie-3

Czytaj więcej

Horcus/22 lipca

Prawnik w biznesie. Na co dzień czy na kłopoty?

Bardzo cieszą nas kolejne publikacje w mediach dotyczące działalności naszej firmy i poszczególnych jej gałęziach, należącej do grupy kapitałowej Q Group. Na łamach magazynu Forbes została opublikowana rozmowa z adwokatem Sławomir Kubatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Adwokackiej Q&Kubat sp.k., prężnie rozwijającej się na rynku polski jak i międzynarodowym. Rozmowa z adwokatem Sławomirem Kubatem, porusza temat roli jaką pełni prawnik w życiu każdego przedsiębiorstwa. W jasny sposób ilustruje jak wygląda codzienna praca w kancelarii i jej sposób działania oparty na wiedzy, doświadczeniu, szacunku do ludzi i obowiązku zachowania tajemnicy adwokackiej.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu i życzymy miłej lektury!

Czytaj więcej

Horcus/4 lipca

Sukces w biznesie rodzi się z pasji

Wszystkie osiągnięcia i sukcesy Horcus Investment Group oraz całej grupy kapitałowej Q Group, to w ogromnej mierze zasługa osób, które tworzą naszą firmę i z całym oddaniem przyczyniają się do realizacji kolejnych celów przedsiębiorstwa. Według właściciela Q Group esencją sukcesu jest pasja, praca i zespół fantastycznych ludzi. Z dużą przyjemnością polecamy wywiad z Robertem Banasiem, który ukazał się w prestiżowym magazynie FORBES. Właściciel grupy kapitałowej przedstawia filary na których opiera się działalność Q Group oraz poszczególnych ich gałęzi w jakich działają spółki. Przybliża także sylwetki ludzi, którym firma zawdzięcza ciągły rozwój i świadczenie usług na najwyższym poziomie. To już kolejna publikacja dotycząca naszej firmy w tak renomowanej prasie. Misją firmy jest m.in. ciągły rozwój dlatego nieustająco dokładamy wszelkich starań, aby nasza działalność świadczyła usługi na europejskim poziomie w każdej gałęzi jej rozwoju. Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu, który przybliża arkana firmy. Życzymy miłej lektury!

Czytaj więcej

Horcus/17 czerwca

Luksusowe wille w najpiękniejszych zakątkach Europy

Horcus Investment Group, to firma której jednym z głównych założeń jest ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów. Jesteśmy dynamicznie rozbudowującą się spółką działająca na rynku nieruchomości, która powstała z pasji do wyjątkowej architektury.

I to właśnie pasja i nieustająca chęć rozwijania skrzydeł przyczyniła się do poszerzenia obecnie działającej struktury o nową gałąź nieruchomości, mianowicie zakup i wynajem dóbr luksusowych w Europie. Luksus to nie tylko najwyższy poziom usług i wyposażenia — to również unikatowość, której nie da się wycenić a w przypadku luksusowych nieruchomości, także miejsce ich lokalizacja. Obecnie Horcus Investment Group, pod marką Regent selekcjonuje luksusowe nieruchomości — również poza granicami Polski. Nasi klienci będą mogli wynająć luksusowe wille w najpiękniejszych zakątkach Europy.

Pierwsze wille jeszcze w tym sezonie przyjmą swoich gości na greckiej wyspie Zakynthos. Wynajmujący cieszyć się będą z prywatności w zaciszu luksusu wnętrz i pięknego otoczenia willi. Obecnie w portfolio Regent są 3 luksusowe wille w Grecji, niebawem dołączy też nowa lokalizacja — Chorwacja.

Dokładając największych starań aby goście mogli celebrować swoje wakacje, będziemy sukcesywnie zwiększać swoją ofertę o nowe usługi. Aby w pełni skorzystać z uroków wyspy Zakynthos, wynajmujący będą mogli czarterować znajdującą się w porcie łódź motorową. Do dyspozycji klientów będzie również czarter prywatnego samolotu. Najnowsza oferta to dla naszych klientów nie tylko pewna inwestycja jaką jest rynek dóbr luksusowych — to także oferta, która daje możliwość posiadania nie dających się wycenić chwil radości spędzonych w luksusowym otoczeniu.

Czytaj więcej

Horcus/10 czerwca

Media o nas

Działalność i misja Horcus Investment Group są coraz częściej doceniane i pozytywnie komentowane w różnego rodzaju mediach. Bardzo cieszą nas kolejne publikacje o naszej firmie, należącej do grupy kapitałowej Q Group – zwłaszcza kiedy są to publikacje w tak prestiżowej prasie. Forbes to renomowany i uznany na świecie magazyn, postrzegany jako jeden z najbardziej kompetentnych i rzetelnych czasopism o tematyce biznesowej. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż właśnie w tak szanowanej prasie ukazał się artykuł opisujący naszą działalność w tym m.in. rewitalizację Willi Biruta – perełkę architektury Konstancina Jeziorny, którą odnawiamy z tak ogromną dbałością.

W artykule wymieniono również inne gałęzie działalności Q Group – tj. medycyna i energetyka a także inwestycje w dobra luksusowe np. w Grecji. Cytując fragment publikacji: „Założyciele, to pasjonaci, którzy zarażają swoją energią i uporem w dążeniu do realizacji pozornie nierealnych celów (…) Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych” – dokładamy wszelkich starań, aby to stwierdzenie na zawsze opisywało działalność naszej firmy.

Czytaj więcej

Horcus/3 czerwca

Nowy oddział Horcus S.A. w Chorwacji

Z dużą przyjemnością informujemy, iż z myślą o najwyższym poziomie obsługi naszych obecnych i przyszłych klientów spółka Horcus Investment Group otworzyła swój nowy oddział w Zagrzebiu. To już kolejna lokalizacja po warszawskiej centrali – tym samym firma rozwija zasięg swojego działania. W nowym oddziale będziemy nie tylko na bieżąco obsługiwać klientów, ale również prowadzić prace dalsze rozwojowe i udoskonalające nasze usługi. Wpływ na decyzję o otwarciu nowego oddziału miała również coraz większa liczba klientów z tego obszaru zainteresowanych współpracą z nami. Wierzymy, że wraz z rosnącą liczbą oddziałów naszej firmy będziemy jeszcze rzetelniej realizować swoją misję i podnosić jakość oferowanych usług.

Czytaj więcej

Horcus/18 maja

Nowe inwestycje

Ponieważ Horcus Investment Group wciąż się rozwija i podejmuje kolejne wyzwania z przyjemnością możemy przedstawić Państwu dwie nowe nieruchomości, które wzięliśmy pod swoje skrzydła. Obie są mocno związane lokalizacyjnie z województwem wielkopolskim i Poznaniem.
Pierwsza z nich to najstarsza nieruchomość w Puszczykowie. Miasto oddalone jest około 12 km od samego Poznania w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego. Lokalizacja jest niezwykle atrakcyjna m.in. ze względu na najwyższe ceny nieruchomości w tej części Polski. Szczególnie cenne są nieruchomości położone w tzw. Starym Puszczykowie, gdzie właśnie nowa nieruchomość jest umiejscowiona. Dodatkowo, samo Puszczykowo słynie z przepięknych krajobrazów, sąsiedztwa rzeki Warty oraz stanowi willową „sypialnię” Poznania.

Nowa inwestycja jest jedną z najbardziej znanych miejscowych atrakcji. Jest to stary zajazd z drewnianą dzwonnicą wraz z gruntem. Prawie 200 letni obiekt obecnie jest jedyną nieruchomością przeznaczoną pod zabudowę wielolokalową.

Założeniem projektu inwestycyjnego jest wykorzystanie istniejącego historycznego budynku i dobudowanie trzech bliźniaczych budynków, w których znajdzie się 36 apartamentów nawiązujących do XIX wiecznej miejscowej zabudowy dworskiej, łączącej cechy muru pruskiego ze stylem zakopiańskim (styl wczesnej architektury puszczykowskiej).

Kolejną nową inwestycją jest kamienica w samym centrum Poznaniu, w dzielnicy Stare Miasto przy ulicy Garbary 32. Jest to wielopiętrowa kamienica z możliwością dodatkowej rozbudowy.

Ulica Garbary ma swoją niezwykle ciekawą historię. Jej nazwa wzięła się od średniowiecznych garbarników, zwanych też skórnikami, którzy zajmowali się oprawianiem skór. Z biegiem czasu, w XIX wieku ulica z osady służebnej stała się jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Poznaniu. Zostały wzniesione przy niej bogate, wielopiętrowe kamienice o licznych walorach artystycznych i dekoracyjnych.

Mimo daty powstania, kamienice poznańskie charakteryzują się niebywałym rozłożeniem pomieszczeń. Wynika to z zamożności pierwszych właścicieli, albowiem posiadanie służby i osobnych dla nich pomieszczeń jak i wejść do kamienicy było kiedyś standardem. Dzięki temu poznańskie kamienice mają niebywały walor rozmieszczenia i wykorzystania pomieszczeń. Horcus S.A. obecnie prowadzi prace projektowe aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nieruchomość z tak ogromnym potencjałem.

Czytaj więcej

Willa Biruta/9 maja

Nasi konserwatorzy

Nasze prace modernizacyjne przy budynkach z historią traktujemy jako odpowiedzialną misję i staramy się aby tak wyjątkowe obiekty były od początku pod nadzorem odpowiednich ekspertów. Dlatego aby Willa Biruta odzyskała swój dawny blask, przy jej odbudowie pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie renowacji, historii sztuki i architektury.

Czytaj więcej

Willa Biruta/5 maja

Prace konserwatorskie

Willa Biruta nie jest zwykłą nieruchomością, która wymaga remontu. To budynek z historią, który jest perełką architektury i zabytkiem poprzedniej epoki. Odnawianie takich wyjątkowych obiektów to z jednej strony przywilej, z drugiej zaś obowiązek i bardzo duża odpowiedzialność. Zabytkowy dom winien być remontowany z dbałością o historyczne detale i chroniony przed niewłaściwymi zmianami architektonicznymi. Od początku przedsięwzięcia, które ma na celu przywrócić dawny blask Willi Biruta firma Horcus Investment Group ma na względzie to, aby wszystkie prace były wykonywane w zgodzie z wytycznymi konserwatorów zabytków i historyków.

Czytaj więcej

Willa Biruta/21 kwietnia

Komisja konserwatorska w Willi Biruta

Kontynuacja zabiegów konserwatorskich przy wewnętrznych sztukateriach Willi Biruta przebiega pod czujnym okiem specjalistów. Pod koniec marca odbyła się tzw. Komisja Konserwatorska. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla dalszego przebiegu prac. Komisja taka jest organem opiniodawczym do spraw działań konserwatorskich i rekomenduje dalsze decyzje o przebiegu prac. Komisja oceniająca stan sztukaterii Willi Biruta odbyła się z udziałem przedstawicieli Mazowieckiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, inwestora, autora programu konserwatorskiego oraz wykonawcy. Oględziny przyniosły wiele ciekawych wniosków i dalszych rekomendacji.

Czytaj więcej